2 Angel of Death
Lista Forumurilor Pe Tematici
2 Angel of Death | Reguli | Inregistrare | Login

POZE 2 ANGEL OF DEATH

Nu sunteti logat.
Nou pe simpatie:
dannutzza din Mehedinti
Femeie
25 ani
Mehedinti
cauta Barbat
25 - 52 ani
2 Angel of Death / ...:::Arta Lor:::... / O prapastie imensa intre muzica moderna si cea clasica...sau nu? Moderat de Blood, caivsmarcivs
Autor
Mesaj Pagini: 1
Blood
Junior Moderator

Din: Fetesti.Ialomita
Inregistrat: acum 18 ani
Postari: 44
Nu stiu ce parere aveti voi insa eu vad in muzica moderna, mai ales muzica pop, un nou fel de a face striptease pe bani ..Desigur unele melodii sunt reusite,dar totusi...multe dintre "artistele" cele noi isi arunca hainele de pe ele intr-un videoclip mai repede decat se arunca un manelar dupa bani (nu voi da niciun nume).
Cea mai mare diferenta pe care o sesizez eu acum intre aceste doua tipuri de muzica este impresia pe care ele o lasa oamenilor.Putine melodii noi dau impresia ca au clasa si la fel de putine melodii clasice ii fac pe oameni sa danseze energic la o petrecere.Insa vreau sa aud si parerea voastra   De asemenea daca nu sunteti de acord cu mine chiar va rog sa ma contraziceti   



nu este chiar clasica aceasta melodie insa in ea canta si raposatul Luciano Pavarotti



shi desigur si o melodie moderna


_______________________________________
I open lives like books,I turn their pages,
I'm the one that violently makes destiny change!
Every time i expose my rage
There's no book that can't be burnt,no page...

pus acum 18 ani
   
caivsmarcivs
Senior Moderator

Din: Dr Tr Severin
Inregistrat: acum 19 ani
Postari: 74
Nu poti compara doua melodii din genuri diferite, in cazul de fata total diferite, cum nu poti compara nici doua filme din genuri diferite. De exemplu un film Sf cu un documentar. La fel ca in cazul melodiilor, avem o prapastie intre cele doua filme.

Exista prapastia inre cele doua, din simplul fapt sa sunt diferite din aproape toate punctele de vedere.

Muzica moderna nu este o metoda de a face bani, e adevarat ca exista oameni care canta numai pentru bani, dar adevarata muzica nu se face pentru bani. De exemplu domnisoara de mai sus nu prea reprezinta nimic in industria muzicii.

Mirarea mea este ca a ajuns sa fie comparat titanul cu ditamai mica gargarita retardata. Chiar daca ar canta acelasi gen, eu tot nu as indrazni sa i pun fata in fata. Pur si simplu nu as putea.

Iar melodiile clasice nu au fost create pentru a fi "energizante" la petreceri, mai ales ca majoritatea reprezinta drame.


_______________________________________
"I do not fear computers. I fear lack of them."-Isaac Asimov

pus acum 18 ani
   
Blood
Junior Moderator

Din: Fetesti.Ialomita
Inregistrat: acum 18 ani
Postari: 44
In opinia mea oricare doua sau mai multe melodii pot fi comparate in functie de importanta pe care fiecare o are in domeniul ei.
Si daca nimeni nu compara titanul cu gargarita in istorie nu am mai fi avut decat un singur mare artist muzical de la inceputul istoriei,fiindca fiecare din acesti mari cantareti renumiti au fost la randul lor gargarite.(desigur nu spun ca andreea balan poate ajunge cnva,vorbeam la cazul general)


_______________________________________
I open lives like books,I turn their pages,
I'm the one that violently makes destiny change!
Every time i expose my rage
There's no book that can't be burnt,no page...

pus acum 18 ani
   
Ozana
Admina cea mare si rea >:)

Din: Undeva. Asta sa fie clar.
Inregistrat: acum 19 ani
Postari: 1145

caivsmarcivs a scris:

Exista prapastia inre cele doua, din simplul fapt sa sunt diferite din aproape toate punctele de vedere.

Cand zici acest lucru ma gandesc la:
Motive (mai sunt si alte idei, dar acesta este mai important), sunt de parere ca asa zisa gargarita nu vrea sa transmita mai departe mesajul muzicii, are un alt motiv solid pentru a creea acel hit... Bani, popularitate... (am dat niste exemple, atat tot)
Pavarotti, spre exemplu, a iubit altfel muzica, si-a manifestat-o in felul lui iubirea care o simtea, a stiut cum sa transmita intens sentimentul, a fost original... Prin originalitate nu inteleg a purta haine cu ornamente sclipitoare, culori "dureroase" sau care lasa corpul-unele zone are corpului neacoperite, ci prin unicitate.

Daca stau si ma gandesc bine, cred ca de asta vad eu pe strada "vedete"... ma refer la fete de 13-14 ani care au parul intins, mult ruj pe buze, fard strident si un stil de a se imbraca foarte... intelegeti voi ce vreau sa spun. Ati auzit voi vreodata sa stie o fata care sa apartina acestei categorii si sa stie ce e muzica, sau care este rolul ei? Aceste vedete nu vor decat sa fie in pas cu moda ca sa fie apreciate, dar , cred ca nu stiu nici ceea ce vor...

Intr-un fel sau altul ceea ce ascultam noi, genul muzicii ne influenteaza foarte puternic. Nu am vazut in viata mea o fata care sa asculte manele si  sa se imbrace in negru, dapoi sa asculte hard-rock si sa se imbrace roz?E vorba de ceea ce asculti, e vorba de mentalitatea ta, e vorba de anturajul tau, e vorba de ceea ce vrei sa fii...


Da, este o prapastie imensa...


_______________________________________
Inainte de a face o prostioara, te-ai uitat la Reguli?

pus acum 18 ani
   
Pagini: 1  

Mergi la